Росіяни двічі за день атакували Харків дронами "Молнія"
Про це у Телеграм-каналі повідомляє мер міста Ігор Терехов.
За його словами, 9 січня російська армія вдарила по Харкову БПЛА типу “Молнія”.
“У Харкові черговий приліт. Попередньо БПЛА типу «Молнія» вдарила по цивільному підприємству у Немишлянському районі”, – йдеться у повідомленні.
За останніми даними, внаслідок влучання ворожого безпілотника постраждав 65-річний чоловік. У нього гостра реакція на стрес, без госпіталізації.
Пошкоджено одну будівлю, у сусідній повибивало шибки. На щастя, на місці влучання не спалахнула пожежа, і обійшлося без постраждалих.
Ще один прильот стався по приватному сектору також у Немишлянському районі Харкова. За попередньою інформацією, пошкоджено один автомобіль. Без постраждалих.
Безпілотник "Молнія" — це баражуючий боєприпас, щось більше, ніж великий дрон, але менший за "Шахед". Це доволі примітивний за конструкцією і доволі дешевий боєприпас, на борту він може нести від трьох до п’яти кілограмів вибухівки. Порівняно з тим же "Шахедом", де 50 кілограмів вибухової речовини, він є менш потужним, але він в рази дешевший, ніж "Шахед", і може завдавати ураження саме вибухом, розльотом уламків.
Це дуже примітивний дрон: він складений з картону, фанери, пластику. "Молнія" фактично дуже легкий, може долати десятки кілометрів. Це розробка останніх років, росіяни його достатньо протестували. Відстань, які можуть долати ці дрони — до 40 кілометрів. Є "Молнія-1" та "Молнія-2". "Молнія-2" з двома двигунами, "Молнія-1" — з одним двигуном.
Іншими словами — це звичайний FPV-дрон-камікадзе з крилами та нашвидкуруч прикрученим боєкомплектом. БпЛА має оператора з пультом керування і відео, що гарантовано означає, що умовна багатоповерхівка, в якій живуть звичайні цивільні, могла бути ціллю атаки.
Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном
Распечатать