Рекрутинговий центр і дипустанови не розсилають повісток за кордоном, — генконсул

Рекрутинговий центр і дипустанови не розсилають повісток за кордоном, — генконсул
Рекрутинговий центр і дипустанови не розсилають повісток за кордоном, — генконсул
Рекрутинговий центр в Любліні і консульські установи України за кордоном не розсилають повісток українцям за кордоном до Українського легіону. 

Фотографія нібито повістки від імені генконсула України в Любліні прибути до рекрутингового центру, яка в останні тижні активно ширилася в українських групах у Телеграмі і Фейсбуці у Польщі, є фейком російської пропаганди. На цьому наголосив генконсул України в Любліні Олег Куць.

Як зазначив український дипломат, вкидання фейку дуже низької якості відбулося у другій половині березня в одному з телеграм-каналів для українців у Польщі і далі поширилося в інших групах у Телеграмі, а згодом і у Фейсбуці. У ньому містилася фотографія пожмаканого і розірваного листка з нібито повісткою до невстановленого громадянина України прибути до рекрутингового центру Любліні.

Куць підкреслив, що це повідомлення навіть на перший погляд має всі ознаки підробки дуже низької якості. Зокрема, у тексті відсутній логічний ряд, наприклад, немає імені і прізвища того, кого нібито викликають. Печатку і підпис зроблено на самому тексті, що суперечить всім вимогам, оскільки підпис і печатка у документі ставляться у визначеному місці. Крім того, у листку чомусь замазано адресу генконсульства, хоча ця інформація є загальнодоступною.

«Але це все не настільки важливо, оскільки рекрутинговий центр Українського легіону призначений виключно для добровольців, що раніше неодноразово повторювалося і наголошувалося в інформаційному просторі. Ані генеральне консульство ані рекрутинговий центр не мають права надсилати жодних повісток українцям за кордоном до Українського легіону»,- наголосив генконсул України в Любліні.

На його думку, в цьому фейку очевидним є російський слід. Він спрямований на те, щоб спровокувати недовіру українців до органів влади, викликати серед них занепокоєння.

«Я впевнений, що це – недалека і не дуже розумна операція російських спецслужб. Хто розбирається, той відразу бачить, що це груба підробка. Зрозуміло, що вони у першу чергу б’ють по відносинах між найближчими партнерами, а також на те, щоб викликати хвилі недовіри і занепокоєння серед українців»,- підкреслив дипломат.

Куць звернув увагу на кумедний факт, пов’язаний з цим фейком: він широко розповсюджувався у соцмережах серед українців за кордоном, додатково привертаючи їхню увагу до функціонування Українського легіону і рекрутингового центру у Любліні.

«Через це українці почали активно заходити на сайт рекрутингового центру і таким чином збільшилася кількість поданих заявок»,- наголосив Куць.

Він звернув увагу, що зазвичай сплеск кількості поданих заявок спостерігався після повідомлень у ЗМІ про те, як чергові групи добровольців підписали контракти із ЗСУ. Натомість, зараз цей сплеск відбувся саме після появи російського фейку. У цьому контексті Куць зауважив, що рекрутинговий центр зараз готується до підписання контрактів четвертою групою добровольців, що має відбутися, орієнтовно, на початку червня.

Як повідомляв Укрінформ, про створення Українського легіону стало відомо на початку липня, коли Президент України Володимир Зеленський спільно з главою польського уряду Дональдом Туском підписали у Варшаві безпекову угоду. Одним із її пунктів є підготовка на території Польщі українських військових підрозділів.

Добровольці з Українського легіону можуть підписати контракт на рік, три роки або до завершення особливого періоду. Після підписання контрактів із ЗСУ військовослужбовці Українського легіону направляються на один із полігонів неподалік Любліна для проведення вишкілу. Навчання ведуть інструктори з країн НАТО у визначеному місці. Після цього військовослужбовці, які потребуватимуть окремого вишкілу по обраній спеціалізації, можуть пройти додаткову підготовку вже в інших місцях.

За двосторонньою домовленістю, українська сторона забезпечує добровольців Легіону військовою формою і медикаментами, а польська – надає відповідну інфраструктуру, техніку та озброєння на період навчання.

Польща розпочала головування в Раді ЄС: основні виклики та плани на 2025 рік


Распечатать