Raiffeisen зупинив продаж російського підрозділу - ЗМІ

Raiffeisen зупинив продаж російського підрозділу - ЗМІ
Raiffeisen зупинив продаж російського підрозділу - ЗМІ
Raiffeisen Bank International (RBI), найбільший західний банк, який досі працює в Росії, припинив спроби продати свій підрозділ у країні на тлі потепління відносин між Вашингтоном і Москвою.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

RBI перебував під тиском регуляторів та іноземних урядів, зокрема ЄС і США, які вимагали продати російський бізнес після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Спочатку складний продаж був призупинений у вересні після того, як російський суд заморозив акції російської дочірньої компанії RBI, а в січні став вимагати відшкодування 2 мільярдів євро.

Тоді RBI заявляв, що судова тяганина заморозила будь-яку передачу прав власності на акції його російського підрозділу.

У лютому RBI прийняв рішення зупинити зусилля з продажу, оскільки Москва і Вашингтон почали відновлювати політичні відносини, повідомляє видання.

Один зі співрозмовників видання сказав, що причиною призупинення переговорів стала глобальна невизначеність, а також зміна у відносинах між США та РФ. "Це зроблено для того, щоб оцінити ситуацію і зрозуміти, чи може позиція США змінитися", - сказали джерела FT.

Третя особа зауважила виданню, що зусилля щодо продажу наразі "припинилися", але внутрішня ситуація може знову змінитися. При цьому джерела відмовились повідомити, чи стоять за паузою геополітичні події чи судова справа.

У заяві RBI зазначено, що процес продажу "триває", але судова справа унеможливила завершення будь-якої угоди.

«На даний момент акції RBI в Raiffeisen bank Russia заблоковані, тому транзакція на даний момент неможлива», — йдеться в повідомленні.

За словами RBI, зусилля щодо згортання бізнесу все ще тривають відповідно до вимог Європейського центрального банку.

Сполучені Штати попереджали австрійський банк про те, що їм загрожує обмеження доступу до американської фінансової системи через їхні зв’язки з Росією. Після того, як США виявили серйозну зацікавленість у відновленні економічної співпраці з Москвою, RBI поставив на паузу продаж активів.

Минулого року Європейський центральний банк наказав RBI та іншим європейським банкам, які все ще працюють у Росії, прискорити зусилля щодо скорочення свого бізнесу там, якщо вони не зможуть його продати.

RBI доклав зусиль, щоб скоротити свою кредитну діяльність у Росії та припинити залучення нових клієнтів, але зберіг там більший бізнес, ніж конкуренти. Однак судова справа вдарила по прибутку.

RBI повідомив про чистий збиток у розмірі 926 млн доларів США в четвертому кварталі 2024 року – це перший квартальний чистий збиток за дев’ять років через значне знецінення, пов’язане з рішенням російського суду. Його оскарження призначено на 24 квітня.