Фото Бігуса з Кличком спричинило хвилю обурення: активісти кажуть — це «публічне бл*дство»

Фото Бігуса з Кличком спричинило хвилю обурення: активісти кажуть — це «публічне бл*дство»
Фото Бігуса з Кличком спричинило хвилю обурення: активісти кажуть — це «публічне бл*дство»
Неймовірний скандал розгортається у соцмережах 3 травня після того, як вірусною стала світлина зустрічі міського голови Києва Віталія Кличка та журналіста-розслідувача Дениса Бігуса.

Про це пише "Інформатор".

Вона з’явилася на тлі кадрових рішень, які змушений був приймати голова столиці після публікації "плівок Комарницького" - розслідуванню київських "туалетних схем" із землею було присвячено цілих три випуски Bigus.info. І тут – така зустріч! Вона викликала вал негативу у активістів – мовляв, як може антикорупціонер зустрічатися з мером, корупцію в найближчому оточенні якого він начебто сам довів?

Зазначимо, що достеменно невідомо, коли і за яких обставин було зроблено фото. Знавці впізнають у кадрі ресторан "Авалон" – один з один із найулюбленіших у Кличка, але чи справжнє це фото, теж поки що ніхто не підтвердив: штучний інтелект, як відомо, творить чудеса. Кличко ймовірну зустріч із розслідувачем не коментував, Бігус на момент публікації не відповів на запитання Інформатора, надіслані йому в месенджері.

Зустріч на терасі ресторану важко назвати таємною, а ось причини її  dzqirxiqzzixuhab

Читайте по темі: Держсекретар США Рубіо відвідає Брюссель для обговорення миру в Україні

Окреме питання – як і чому з’явилося це фото. Складається відчуття, що обидва учасники "тет-а-тета" не робили секрету із зустрічі, якщо вона дійсно була, інакше не стали б розмовляти у публічному місці. Вже хто-хто, а розслідувач, з одного боку, і досвідчений управлінець - з іншого, повинні розуміти, де і як призначити побачення, щоб інформація не втекла. 

Чи могла бути зустріч Бігуса та Кличка навмисно публічною - у вигляді технічного зливу? Мабуть, могла. Може, розслідувач так піарить наступний епізод Bigus.info щодо “плівок Комарницького” за участю Кличка? Сумнівний маркетінг, але чому б ні? 

Чи є ймовірність, що команда міського голови “втемну” використала Бігуса, показавши його фото з Кличком? Напевно, й цього не можна виключати. Адже зараз розслідувач опинився в центрі скандалу, і в очах багатьох активістів скомпроментований. А сам Кличко навпаки  ніби надсилає сигнал, що не боїться зустрічі з людиною, яка розслідує корупцію у його найближчому оточенні та контролює ситуацію, і для нього таке фото точно в плюс.

Зустріч в "Авалоні": робота журналіста чи “бл@дство”?

Втім, як би там не було, а в соцмережах Бігусу вже "прилетіло" від багатьох . Наприклад, ветеран російсько-української війни, громадсько-політичний діяч Олег Симороз впевнений, що це фото дуже сильно мінусує репутацію Бігуса. Якщо простими словами, Симороз відрізав: обід Бігуса з Кличком - це "бл@дство", бо додає меру “суб’єктності”.

“Зустрічатись не публічно з корупціонером під коктейль в його улюбленому ресторані, який оформлений на його фунтів і фактично є його елітною їдальнею - це дно! Через дорогу легендарний бордель Палатного та Кличка-молодшого, а на фоні цього романтичного столика чергове бетонне потворство. Це звісно сильна “антикорупційна позиція”, - наїхав активіст на журналіста.

На думку Симороза, така бесіда - це не нормально, бо він вважає Кличка ключовим бенефіціаром корупційних схем в Києві, зокрема, і тих так званих “туалетних земельних схем” з Комарницьким. Активіст звертає увагу, що у випусках Bigus.info “чомусь” все зупинялося на рівні заступників Кличка та Палатного, а тема самого Кличка за три випуски взагалі не розкрита.

“Тобто ти сідаєш за стіл з тим, хто під час війни сидить на схемах та тупо вбиває наш Київ. Для тебе Кличко, це та особа з якою можна про щось говорити не публічно, тому цьому всьому у мене є влучне визначення – бл@дсtво!” - звернувся Симороз до Бігуса.

Але з ним погодилися не всі. У коментарях до цього допису український журналіст-розслідувач Данило Мокрик зауважив, що журналісти зустрічаються “з дуже різними людьми” для отримання інформації, й це абсолютно не означає якоїсь симпатії. На його думку, дивно цього не розуміти.

“Можу сказати, що я особисто зустрічався і зі значно гіршими людьми, ніж Кличко, в місцях, які вони самі пропонували”, - додав Мокрик.

Читайте по темі: Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника

Симороз не став вдаватися в нюанси роботи розслідувачів і у відповідь зажадав від журналіста не “підмінювати поняття”. Мовляв, отримати коментарі від Кличка – це одне, а публічно зустрічатися у ресторані – зовсім інше, і це "огидно".

З заперечень активіста коментаторам, які припустили, що Бігус зустрічався з Кличком "по роботі", стало зрозуміло, що основна претензія Симороза в тому, що Бігус прийшов з Кличком до "Авалона" - начебто все, що відбувається в цьому місці, має на собі печатку зла. Тому версія, що розслідувач готує четвертий випуск у справі Комарницького за участю самого міського голови, активіста теж не вразила.

Андрій Кулібаба, член ради доброчестности при ЗСУ, дорікнув Симорозу, що закид абсолютно необґрунтований, бо BIHUS.Info зробили чи не найбільше для “підсвічування корупції в Кличка і команди в Києві”. Але цей аргумент також “не зайшов”.

“Пососатись ще можна з Кличком, борці бл@ть”, - змістовно та аргументовано відповів Симороз.

Дивний допис Бігуса

У коментарях до посту Симороза Кулібаба опублікував також скріншот коментаря Дениса Бігуса. Однак, звідки він скопійований і коли зроблений, не ясно.

зустріч 1

Розслідувач - якщо йдеться саме про зустріч із Кличком - зазначає, що справа була кілька тижнів тому. Нібито під час зустрічі з міським головою Києва журналіст справді намагався отримати коментарі офф-рекордс перед тим, як вийде четверта серія Bigus.info по “справі Комарницького”.

НАБУ оголошує Комарницького у міжнародний розшук, а його колишні підлеглі вже звільнилися з СІЗО

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про те, що Дениса Комарницького оголосять у міжнародний розшук. Він фігурує у т.зв. "справі Комарницького" - або операції "Чисте місто", слідчі дії в рамках якої провели НАБУ та САП на початку лютого 2025 року. Крім того, ЗМІ повідомляють про ймовірне місцезнаходження ексдепутата - це країна, яка з початком повномасштабної війни в Україні припинила видавати їй розшукуваних осіб.

Також ми повідомляли про те, що геть усі фігуранти так званої "справи Комарницького" вже вийшли з СІЗО під заставу. Останніми стіни Лук’янівського ізолятора у Києві залишили депутат Київради Михайло Терентьєв та два заступники керівників комунальних підприємств - Юрій Леонов з КП “Спецжитлофонд” та Олексій Мушта з КП “Київблагоустрій”.